Flebologia

slide1 Miło nam Państwa poinformować, że od 28.04.2014r rozpocznie współpracę z naszym salonem dr Jarosław Hajduk specjalista chirurgii ogólnej, który będzie wykonywał zabiegi skleroterapii (zamykanie żył) oraz usuwania zmian skórnych.

Flebologia Piękne i zdrowe nogi w każdym wieku

Każdy z nas marzy o zgrabnych, gładkich nogach bez szpecących widocznych naczyń. Okazuje się jednak, że co druga kobieta i co trzeci mężczyzna ma problemy z prawidłowym funkcjonowaniem naczyń żylnych.

Pajączki naczyniowe, tzw. „pękajace naczynka” - problem kosmetyczny czy zdrowotny? Przewlekłe zaburzenia żylne, przewlekła niewydolność żylna to zespół zjawisk określających nieprawidłowy powrót krwi z kończyn dolnych do serca. Jest wiele przyczyn tego zjawiska. Najczęściej jest to refluks czyli cofanie się krwi w żyłach kończyn dolnych. W Polsce na zaburzenia żylne choruje około 50 % kobiet i 30 % mężczyzn. Do czynników ryzyka należą: płeć, wiek, otyłość, siedzący lub stojący tryb życia, rodzinne występowanie. Ciąża jest newralgicznym okresem dla kobiety chorującej na zaburzenia żylne. Obserwuje się wtedy szybszy rozwój objawów żylnych. Jest to związane z intensywnymi zmianami hormonalnymi tego okresu które wpływają na jakość ściany żyły.

Objawy zaburzeń żylnych możemy podzielić na 3 grupy:
  • zmiany naczyniowe. Zmiany naczyniowe obejmują teleangiektazje (pajączki naczyniowe), zmiany o większej średnicy – wenulektazje oraz żylaki.
  • zmiany skórne. Zmiany skórne to przebarwienia, owrzodzenia i obrzęki. Obrzęk jest bardzo charakterystyczny – najbardziej nasilony jest wieczorem a ustępuje po śnie lub po uniesieniu kończyny.
  • chromanie żylne. Jest to bolesność podudzi, uczucie ciężkości oraz kurcze mięśniowe.
 

Z tego powodu przed zabiegiem likwidowania pajączków naczyniowych niezbędna jest konsultacja lekarska.

Naprzeciw oczekiwaniom wszystkich, którzy borykają się z problemami dotyczącymi naczyń żylnych na nogach w ostatnich latach w medycynie powstała nowa specjalność: flebologia, a lekarze, którzy zajmują się diagnostyką i leczeniem tych schorzeń nazywamy flebologami.

W salonie Capri Medical Day Spa zajmujemy się flebologią i wykonujemy zabiegi likwidacji pajączków i żylaków metodami powszechnie stosowanymi na świecie z równie doskonałym efektem.